Filtreeri postitusi

Novembri-detsembrikuu 2019 teadusuudiseid Reedalt

Universumi iseloomustab laiamastaapne tühjus, kus tiirleb kõigi lõpmatute galaktikate parvede seas Linnutee koos Päikesesüsteemiga; Galaktikaid “seob” määratu, otsatu kosmiline võrgustik; Kvantvaht; Neuronite ja galaktilise veebi kummaline sarnasus;  Objektiivset reaalsust ei ole, näitab kvantkatse; Universumi paisumine.
Loe lisaks

Biofootonitest

Teadlased on jõudnud järeldusele, et imetajate aju neuronid on võimelised tootma nn. biofootoneid nähtavas spektris lainepikkusega 200 – 1300 nm vahel. Kas ajus on optilisi sidekanaleid? Mida nende kanalite kaudu edastatakse, mis otstarve neil on? Teadlastel on kahtlus, et meie aju neuronid võivad valguse kaudu suhelda.

Loe lisaks

KVANTINFORMATSIOON, PARANÄHTUSED, TEADVUS, ELU PEALE SURMA

Reet Priiman, PhD

Traditsioonilise materialistliku teaduse mudel toetub Newtoni klassikalise mehhaanika paradigmale, mis pole kaugelt universaalne kõikide Kõiksuses (kasutan sõna “Kõiksus” sest universumeid võib olla lõpmatult palju) toimuvate protsesside kirjeldamiseks kaasaarvatud teadvuse olemuse põhjalikumaks mõistmiseks. Teadvust vaatleb materialistlik teadus kui aju funktsioneerimise tulemust, ehkki kvantmehhaanika juhtivad teadlased on oma uuringute põhjal järeldanud, et just teadvusel on määrav osakaal reaalsuse kujundamisel (Kõiksuse toimimisel).
Loe lisaks

Arvamus integraalsest keskkonnateadlikkusest

Reet Priiman, PhD

Arvamuses on esikohal isiksuse vaimse arengu edendamine läbi teadmiste, innovaatilise maailmapildi, mis sütitaks motivatsiooni, mõistmaks oma kohta ja eluülesannet inimeste keskel planeedil Maa. Toonitatakse, et integraalse keskkonnateadlikkuse tugipunkt (nagu teistegi uute teadmiste omandamise puhul) algab ajust, st. hoiakute ja motivatsioonide kujunemisega, tunnetusliku arusaamiseni, et Maa on ühtne terviksüsteem mitmete alasüsteemidega, mis üksteisega sünergiliselt seotud.

Loe lisaks

Mis on morfilised*(energosüsteemsed R.P.) väljad, kuidas nad avalduvad?

(* kirjanduses on morfilisi välju nimetatud morfogeenseteks, morfogeneetilisteks väljadeks, kuid tundub, et üldistatum nimetus oleks siiski morfilised väljad, morfiline resonants. Põhjalikum kvantfüüsikaline seletus probleemi olemuse kohta on uuringute järgus.)

Varasemalt on põgusalt juttu olnud, et maailma juhib informatsioon, üldistatult kvant-füüsikaline nähtus, mille ilmingud avalduvad paljudes dimensioonides. Idamaade antiikteadus, sh. Vedad nimetasid Kõikse Ühtsuse Alget (R.P.) mitmeti, näiteks Atma, Brahma, Tao, jt.

Loe lisaks

Nikolai Kozõrevi katsetustest, nendega seonduvatest ilmingutest

Nikolai Kozõrev, (1908 –1983), Pulkovo observatooriumi astrofüüsik, ka direktor, rahvusvaheliselt tuntud teadlane, uurides teleskoobiga taevakehade ehitust, tehes rida arvutusi, toetudes relatiivsusteooria, kvantmehaanika seaduspärasustele, jõudis järeldusele, et termotuuma protsessid ei saa olla peamiseks taevakehade energia allikaks. Ta püstitas hüpoteesi, et põhiliseks energia allikaks on aeg, millel peale kulgemise (kestvuse) on aktiivne roll osaleda kõigis universumi protsessides, mis avalduvad läbi ‘põhjus-tagajärg’, tekkimise-hävingu seoste. Aeg on jaotunud ühtlaselt üle maailmakõiksuse, tema mõju jääb varju, aga ta toimib ja tal on omadus teatud süsteemides rohkem või vähem kontsentreeruda. Avaneb täiesti uus teadmine elule, minevikule-tulevikule-olevikule kui ühtsele olemisele…’aja pilvekeste väreluse saatel’.

Loe lisaks